Odnawianie mebli staje się coraz bardziej popularne. I wbrew pozorom nie chodzi tu o oszczędność, a o sztukę. Znacznie ważniejsza jest unikatowość odnowionego mebla i sam proces twórczy. Pomimo, że bywa on żmudny, to często staje się pasją

Zaczynając swoją przygodę z odnawianiem mebli, warto czerpać wiedzę od osób, które mają w tym doświadczenie. Brak podstawowych zasad renowacji, potrafi spalić plan na panewce, nawet u najbardziej zapalonych graczy (potwierdzone info!)

Na szczęście, Polska blogosfera w tym temacie nas nie zawodzi. 

Dzisiaj przedstawię Wam moje top 5 blogów, które poruszają tematykę renowacji mebli w sposób prosty, szybki i przystępny.

Majsterki

Jest to blog, który mnie osobiście przekonał do spróbowania swoich sił w renowacji mebli. Przejrzystość nawigacji zachwycająco prosto pozwala odnaleźć, to czego szukamy – najczęściej, gdy zaczynamy myśleć o renowacji, to wpadł już nam w ręce mebel, który chcemy odmienić. Dziewczyny opowiadają nie tylko o renowacji, ale też o tworzeniu mebli z palet, czy własnoręcznym tworzeniu elementów dekoracji wnętrz. 

Odnawialnia 

Ogromna ilość inspiracji i wiedzy. Autorka porusza również podstawy odnawiania mebli, takie jak zdrapywanie starego lakieru, czy farby z mebli, uczy obsługi cykliny, czy zabezpieczania mebli lakierem lub farbą. 

Projekt cacko

Ania, autorka bloga Projekt cacko, opisuje nie tylko renowacje mebli, ale również świetne, nowoczesne projekty DIY (m.in. lampa, czy doniczki z betonu).

Ogromny plus, za nagrania pokazujące renowacje z bliska!

Machina snu

Na łamach bloga machina snu, znajdziecie świetne, szczegółowe instrukcje dotyczące tapicerowania. Znajdziecie tam też dużo inspiracji dotyczących odnawiania mebli, czy urządzania wnętrz.

Chalk and chic

Blog lubelskiej odnawialni mebli odkryłam szukając warsztatów o tematyce odnawiania mebli w Lublinie. Od razu zachwyciły mnie ich inspiracje na blogu – Klasyczny i stylowy sposób w jaki odnawiają meble wyjątkowo przypadł mi do gustu.

 

Warto wiedzieć, że większość przedstawionych blogerów prowadzi również kursy stacjonarne. 


Autor

Dominika Wolak