Jeżeli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu to nic dziwnego, że nie chcesz w nie inwestować – w końcu nie jest Twoje. Niestety – wynajmowane mieszkania mają to do siebie, że są dość skromnie i uniwersalnie urządzone. Co więcej, zmiana mieszkania może być emocjonalna, więc przytulne urządzenie mieszkania pomoże Ci się w nim poczuć jak w domu.

Jak szybko i tanio odmienić wynajmowane mieszkanie? Oto 6 prostych trików!

Przemeblowanie

Pomyśl, czy przypadkiem proste przemeblowanie nie sprawi, że mieszkanie będzie bardziej przyjazne i dopasowane do Ciebie. Czasem zamiana szafek miejscami, czy przesunięcia łóżka bardziej na środek może sprawić dużą różnicę w wyglądzie pokoju. 

Oświetlenie

Zmiana żarówki na cieplejszą lub dokupienie lampki, która zrobi przyjemną atmosferę może pozytywnie Cię nastroić. Pomyśl również o lampionach lub świeczkach, które stworzą domową atmosferę.

Obrazy / plakaty

Plakaty i obrazy potrafią dopasować wnętrze do Ciebie, sprawić, że poczujesz się jak u siebie i będziesz czerpał radość ze spędzania czasu w mieszkaniu. Wybór dekoracji ściennych jest ogromny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Możesz oszczędzić kupując plakat i wkładając go w antyramę. 

Materiały: poszewki, narzuty, firanki

Duża ilość różnych tekstur: poszewki na poduszki w kreatywne wzory, pasująca narzuta (lub koc), nowe firanki, czy zasłony mogą całkowicie odmienić wnętrze i sprawić, że będzie bardzo przytulne. Postaw na dopasowane, najlepiej ciepłe kolory, które dobrze Ci się kojarzą.

Dywan

Nic nie nada przytulności wnętrzu tak jak dywan. Zredukuje on też odgłosy chodzenia. Świetnie sprawdzi się również do wizualnego oddzielenia stref w pomieszczeniu. Koszt dywanu nie jest wysoki, zatem warto dodać go do swojego wnętrza.

Dekoracje wnętrz

Dekoracje wnętrz nie są drogie, a również potrafią odmienić i spersonalizować wnętrze. Przykładem mogą być ramki na zdjęcia, figurki, świeczniki, lampiony czy kwiaty w ozdobnych doniczkach.


Autor

Dominika Wolak