Przytulne wnętrze sprawia, że lepiej się w nim czujemy i szybciej się relaksujemy. Niejednokrotnie jednak brak pomysłu na ocieplenie wnętrza salonu czy sypialni, sprawia, że rezygnujemy z dekorowania wnętrza i mieszkamy w przestrzeni niedopasowanej do nas. Przedstawiam Wam dzisiaj moje top 7 pomysłów, które pomogą ocieplić wnętrze tanim kosztem.

1. Firanki i zasłony

W dzisiejszych czasach królują rolety, przez co rezygnuje się z firanek i zasłon. A bez nich mieszkanie może wyglądać smutno i mało przytulnie. Dlatego, warto wziąć pod uwagę zakup zasłon dopasowanych do stylu wnętrza

Protip: tanich i niezniszczonych firanek, czy zasłon warto szukać w secondhandach.

 

2. Rośliny

Nawet jeżeli nie posiadasz ręki do kwiatów to warto zainwestować w chociaż jeden, łatwy do uprawiania. Nie tylko pięknie ozdobi pokój, ale ma również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Warto również dopasować doniczkę do wystroju wnętrza.

Jeżeli czytaliście nasz artykuł o zasadzie 60 30 10 to zapewne wiecie, że 10% koloru w pokoju powinno być w innym, wyróżniającym się kolorze. Aby w pokoju było przytulnie, warto dobierać dodatki w tym trzecim kolorze, który powinien się nieco wyróżniać. 

 

3. Świeczki

Mało co jest w stanie zrobić wieczorem przyjemny, relaksujący klimat jak świeczki, szczególnie te zapachowe. Świece posiadają różne kształty i kolory, dzięki czemu stanowią również ozdobę mieszkania, gdy się nie palą.

 

4. Narzuta i poduszki dekoracyjne

Narzuta na łóżko (lub koc) sprawdzą się świetnie w wielu sytuacjach. Nie da się ukryć, że pościelone łóżko przykryte narzutą wygląda znacznie lepiej niż niepościelone. Dorzucenie dwóch ozdobnych poduszek świetnie podkreśli dodatkowy kolor wnętrza i wpłynie na przytulność wnętrza. 

 

5. Spersonalizowane dekoracje wnętrz

Aby wnętrze było dla Ciebie przytulne, ważne jest by było do Ciebie dopasowane. Dlatego też zadbaj o dodatki do wnętrza, które lubisz i których obecność będzie Ci sprawiała przyjemność. Może to być plakat ulubionego zespołu, czy obraz miejsca, które Ci się pozytywnie kojarzy. 

6. Dywan 

Dywan jest świetną opcją zarówno na zimę, jak i na lato. Potrafi on dodać mieszkaniu uroku i znacznie je ocieplić.

7. Ciepłe światło 

Kolor żarówki jest dość ważny, szczególnie na jesień i w zimie, gdy ciemno robi się wcześnie. W związku z tym warto zadbać, by światło żarówki nie było zimne i sterylne, tylko ciepłe. Co więcej warto też mieć możliwość zmiany natężenia światła – świetnie sprawdzi się na przykład lampa, która daje mniejsze światło.

 


Autor

Dominika Wolak